Ла верита: Заев барал од Русковска да се одблокираат 750-те илјади евра од Силјан Мицевски

Ла верита: Заев барал од Русковска да се одблокираат 750-те илјади евра од Силјан Мицевски

И покрај обидот со предвремени избори да ја избегне одговорноста и целата вина да ја насочи кон Европа, истрагта за случајот „Рекет“ ќе биде последниот удар за иднината на македонскиот премиер Зоран Заев, пишува италијанскиот весник Ла верита.

Ангеловска: За побрз економски раст повеќе жени на раководни позиции

Ангеловска: За побрз економски раст повеќе жени на раководни позиции

Бројот на вработени мажи во Република Северна Македонија е повисок за над 150 илјади во однос на вработените жени, додека жените учествуваат со поголем процент во неактивното население.

Груевски: Одлуката на Заев за предвремени избори во неговите очи е последната „сламка за спас“

Груевски: Одлуката на Заев за предвремени избори во неговите очи е последната „сламка за спас“

Поранешниот премиер Никола Груевски со статус на Фејсбук го коментира потегот на Зоран Заев да побара избори по неуспехот да добие датум за преговори.

Заев побара брзи избори - Мицкоски не прифаќа без почитување на Пржинските услови

Заев побара брзи избори - Мицкоски не прифаќа без почитување на Пржинските услови

Брзи предвремени парламентарни избори. Ова е одлуката на премиерот Заев по епилогот од Брисел, каде што Македонија не успеа да добие датум за почеток на преговори со Европската Унија.

Ердоган до Курдите: Ако не се повлечете, ќе ви ги скршиме главите

Ердоган до Курдите: Ако не се повлечете, ќе ви ги скршиме главите

Претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган им се закани на курдските борци дека ќе им ги „скршат главите" доколку не се повлечат од североисточна Сирија пред истекот на рокот на привремениот прекин на огнот.

ДВ: Макрон го поткопува кредибилитетот на ЕУ на Балканот

ДВ: Макрон го поткопува кредибилитетот на ЕУ на Балканот

Македонија и Албанија нема да започнат преговори за пристапување затоа што францускиот претседател не го дозволува тоа.

  • Ла верита: Заев барал од Русковска да се одблокираат 750-те илјади евра од Силјан Мицевски
  • ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните во ВМРО-ДПМНЕ гледаат единствена шанса за обнова на Македонија
  • Ангеловска: За побрз економски раст повеќе жени на раководни позиции
  • Груевски: Одлуката на Заев за предвремени избори во неговите очи е последната „сламка за спас“
  • Заев побара брзи избори - Мицкоски не прифаќа без почитување на Пржинските услови
  • Ердоган до Курдите: Ако не се повлечете, ќе ви ги скршиме главите
  • ДВ: Макрон го поткопува кредибилитетот на ЕУ на Балканот
Scroll To Top