Граѓаните со патриотски песни повикаа на протест утре во 11 часот

Граѓаните со патриотски песни повикаа на протест утре во 11 часот

Граѓаните кои протестираа вечерва пред Собранието повикаа на нов протест утре во 11 часот за кога е закажана седницата на која на дневен ред е Договорот со Грција поради кој и се одржуваат протестите.

Трамп му наложи на Пентагон да формира Вселенски сили

Трамп му наложи на Пентагон да формира Вселенски сили

Претседателот на САД, Доналд Трамп најави дека ќе им даде инструкции на Пентагон да формираат Вселенски сили како одделна служба на авијациските сили.

Со европско знаменце ќе се ограничи расправата во Парламентот за договорот за името

Со европско знаменце ќе се ограничи расправата во Парламентот за договорот за името

Договорот за името се сели во Парламентот. Утре претпладне пратениците ќе ја почнат расправата за потребата од негова ратификација.

Фити: МАНУ и БАН покажаа дека може да се соработува со научни аргументи

Фити: МАНУ и БАН покажаа дека може да се соработува со научни аргументи

Целта на конференцијата, посочи Фити, е да се афирмира Договорот и низ дебата да се придонесе за осмислување и конкретизирање на формите и содржините на заедничка соработка.

Премиерот на Австралија побара да се решат проблемите со преносото на Светското Првенство

Премиерот на Австралија побара да се решат проблемите со преносото на Светското Првенство

Малком Турнбул, премиерот на Австралија во директно обраќање до шефот на тамошниот носител на тв права за Светското побарал што поскоро да ги средат проблемите од техничка природа за народот да може да гледа Мундијал како што треба.

Захариева: Наредната недела зелено светло за преговори со Македонија

Захариева: Наредната недела зелено светло за преговори со Македонија

Екатерина Захариева изјави дека по постигнатиот договор за името Северна Македонија, Советот за општи прашања на ЕУ со кој таа претседава, во почетокот на наредната недела би можел да даде зелено светло за почеток на пристапните преговори со Скопје.

Новинарот кој беше уапсен јавно му се заканил на Бејли и повикал на војна

Новинарот кој беше уапсен јавно му се заканил на Бејли и повикал на војна

Тој беше приведен во полициската станица во Автокоманда, но кратко потоа пуштен.

  • Граѓаните со патриотски песни повикаа на протест утре во 11 часот
  • Трамп му наложи на Пентагон да формира Вселенски сили
  • Со европско знаменце ќе се ограничи расправата во Парламентот за договорот за името
  • Фити: МАНУ и БАН покажаа дека може да се соработува со научни аргументи
  • Премиерот на Австралија побара да се решат проблемите со преносото на Светското Првенство
  • Захариева: Наредната недела зелено светло за преговори со Македонија
  • Новинарот кој беше уапсен јавно му се заканил на Бејли и повикал на војна
Scroll To Top