Филипче: Екипи се упатуваат кон домовите на сопатниците на жената со коронавирус, нејзината состојба е добра

Филипче: Екипи се упатуваат кон домовите на сопатниците на жената со коронавирус, нејзината состојба е добра

Тој додаде дека со оглед на тоа што заболената има 50 години, и со оглед на тоа што нема други состојби на белите дробови, пациентката има големи шанси да се излечи.

Сашо Мијалков, поранешниот директор на УБК ќе сведочи во „Монструм“

Сашо Мијалков, поранешниот директор на УБК ќе сведочи во „Монструм“

Сашо Мијалков, Синиша Алексовски, Блерим Беџети, Муса Џафери и Зоран Трајковски ќе сведочат денеска за петкратното убиство кај Смиљковското езеро.

Тодоровиќ ќе сведочи на рочиштето за “Рекет”

Тодоровиќ ќе сведочи на рочиштето за “Рекет”

Поранешниот градоначалник Владимир Тодоровиќ денеска треба да сведочи во судскиот процес „Рекет“, во Кривичниот суд.

Петар Ристевски: Како заменик градоначаник на Ливерпул реализирав големи проекти

Петар Ристевски: Како заменик градоначаник на Ливерпул реализирав големи проекти

Во рубрика дијаспора пишуваме за личности кои живеат и работат во дијапосрата и со свои постигнувања во бизнисот, политиката, културата придонесуваат за афирмација на македонската заедница, кои со свои залагања помагале или помагаат во нашата земја.

ЌЕ ГЛЕДАМЕ САМО МТВ: Операторите ќе ги исклучат странските и домашни канали

ЌЕ ГЛЕДАМЕ САМО МТВ: Операторите ќе ги исклучат странските и домашни канали

Реемитувањето на сите домашни и странски ТВ канали преку македонските оператори ќе биде прекинато. Операторите ќе го пренесуваат само јавниот сервис – МТВ1, МТВ2 и Собранискиот канал, едногласно одлучи Здружението на информатичко-комуникациски технологии.

Демократските кандидати за претседател на САД на нова дебата во Јужна Каролина

Демократските кандидати за претседател на САД на нова дебата во Јужна Каролина

Вечерва ќе дебатираат Сенаторот од Вермонт Берни Сандерс, поранешнот потпретседател Џо Бајден, сенаторките Елизабет Ворен и Ејми Клобучар, Том Стајер и Мајкл Блумберг, како и Пит Бутиџич.

Експерт на СЗО: Информирајте се за коронавирусот, јавноста мора да биде подготвена

Експерт на СЗО: Информирајте се за коронавирусот, јавноста мора да биде подготвена

Земјите ширум светот мора да се подготват за избивање на епидемија на новиот коронавирус и мора да бидат подготвени кога тој ќе стигне до нив, изјави експерт од Светската здравствена организација (СЗО), а пренесе „Хина“.

  • Филипче: Екипи се упатуваат кон домовите на сопатниците на жената со коронавирус, нејзината состојба е добра
  • Сашо Мијалков, поранешниот директор на УБК ќе сведочи во „Монструм“
  • Тодоровиќ ќе сведочи на рочиштето за “Рекет”
  • Петар Ристевски: Како заменик градоначаник на Ливерпул реализирав големи проекти
  • ЌЕ ГЛЕДАМЕ САМО МТВ: Операторите ќе ги исклучат странските и домашни канали
  • Демократските кандидати за претседател на САД на нова дебата во Јужна Каролина
  • Експерт на СЗО: Информирајте се за коронавирусот, јавноста мора да биде подготвена
Scroll To Top