Демант на Љупчо Ристовски во врска околу обвинувањата за средбата со Ден Дончев

Демант на Љупчо Ристовски во врска околу обвинувањата за средбата со Ден Дончев

Лидерот на Интегра г-дин Љупчо Ристовски излезе со свое соопштение во врска со лажната вест на порталот Република и другите социјални мрежи

Партиите „креваат раменици“ како понатаму ако пропаднат избори на 5 јули

Партиите „креваат раменици“ како понатаму ако пропаднат избори на 5 јули

Во случај на неуспех на 5 јули како можен датум за парламентарните избори, политичките партии немаат идеја што може да се случи со институциите чие функционирање е во застој.

Цел Балкан ги отвора границите, нашите остануваат затворени

Цел Балкан ги отвора границите, нашите остануваат затворени

Државниот карантин за оние кои немаат валиден негативен тест на КОВИД 19 и неопходната самоизолација ќе продолжи и понатаму за сите граѓани кои ќе сакаат да влезат во нашата земја

Путин и Трамп разговарале за Г7 и за цената на нафтата

Путин и Трамп разговарале за Г7 и за цената на нафтата

Американскиот претседател Доналд Трамп разговарал телефонски со рускиот претседател Владимир Путин за неговата идеја да се одржи самитот на Г7 со евентуална покана за Русија, соопшти денеска Кремљ.

Се шират протестите низ Америка, воведен полициски час

Се шират протестите низ Америка, воведен полициски час

Во шест градови во САД е воведен полициски час, откако судирите меѓу демонсрантите и полицијата ескалираа во екстремно насилство.

Полицијата казнила 673 луѓе бидејќи не носеле маска

Полицијата казнила 673 луѓе бидејќи не носеле маска

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата на 91 лица им се издадени решенија за изолација, а 78 лица потпишале изјави за самоизолација, информира министерот Наќе Чулев.

Ристески: Радо ти си срам и мизериja за MAKEДOHИJA

Ристески: Радо ти си срам и мизериja за MAKEДOHИJA

Фејсбук статус на екс градоначалникот на Прилеп, Марјан Ристески

  • Демант на Љупчо Ристовски во врска околу обвинувањата за средбата со Ден Дончев
  • Партиите „креваат раменици“ како понатаму ако пропаднат избори на 5 јули
  • Цел Балкан ги отвора границите, нашите остануваат затворени
  • Путин и Трамп разговарале за Г7 и за цената на нафтата
  • Се шират протестите низ Америка, воведен полициски час
  • Полицијата казнила 673 луѓе бидејќи не носеле маска
  • Ристески: Радо ти си срам и мизериja за MAKEДOHИJA
Scroll To Top