Министерката за здравство на Викторија Џени Микакос поднесе оставка

Министерката за здравство на Викторија Џени Микакос поднесе оставка

Микакос на издржа на предизвиците во битката со Коронавирус пандемијата

СКАНДАЛОЗЕН НАСТАП НА МАКЕДОНСКАТА ФИЛХАРМОНИЈА: Во Бигорски „Врли Грци и владици Грци“ исчезнаа од песната „1762 лето“

СКАНДАЛОЗЕН НАСТАП НА МАКЕДОНСКАТА ФИЛХАРМОНИЈА: Во Бигорски „Врли Грци и владици Грци“ исчезнаа од песната „1762 лето“

На јубилејот присуствуваше и претседателот Стево Пендаровски, г.г. Стефан и други високи функцинери, како и црковни претставници, но овој „пропуст“ го забележа актерот Тони Михајловски, кој порача – гниди кукавички и предавнички.

Дали сменетиот Игор Јанушев имал тајни преговори со групата на Сашо Мијалков!?

Дали сменетиот Игор Јанушев имал тајни преговори со групата на Сашо Мијалков!?

Дали поранешниот генерален секретар на ВМРО ДПМНЕ, Игор Јанушев имал тајни преговори со групата на Сашо Мијалков!? Таа шпекулација на успеавме да ја провериме кај двете страни, иако луѓе што ги познаваат работите велат дека каде има дим има и оган.

Членови на Синодот на МПЦ кај Заев: Писмото до Вартоломеј важна поддршка од Владата во решавање на црковното прашање

Членови на Синодот на МПЦ кај Заев: Писмото до Вартоломеј важна поддршка од Владата во решавање на црковното прашање

Премиерот Зоран Заев денеска прими делегација на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, што ја предводеше г.г. Стефан, архиепископ на МПЦ-ОА, придружуван од митрополитите г. Тимотеј и г. Климент.

ВМРО-ДПМНЕ: Поради неспособноста на СДСМ ќе се затворат 15 000 микро и макро компании

ВМРО-ДПМНЕ: Поради неспособноста на СДСМ ќе се затворат 15 000 микро и макро компании

Поради неспособноста на СДСМ над 40.000 граѓани во Македонија ги изгубија своите работни места.

(ВИДЕО) Македонка победи на Австралиското ТВ шоу „The Bachelor“

(ВИДЕО) Македонка победи на Австралиското ТВ шоу „The Bachelor“

Локи Гилберт ја шокираше Австралија во четвртокот кога на двете финалистки им рече дека е заљубен во двете, на крај избирајќи ја Ирена Србиновска.

  • Министерката за здравство на Викторија Џени Микакос поднесе оставка
  • Љубчо Георгиевски се огласи за најавите на Артан Груби: Прво на попис, па потоа ќе видиме кој што треба да добие
  • СКАНДАЛОЗЕН НАСТАП НА МАКЕДОНСКАТА ФИЛХАРМОНИЈА: Во Бигорски „Врли Грци и владици Грци“ исчезнаа од песната „1762 лето“
  • Дали сменетиот Игор Јанушев имал тајни преговори со групата на Сашо Мијалков!?
  • Членови на Синодот на МПЦ кај Заев: Писмото до Вартоломеј важна поддршка од Владата во решавање на црковното прашање
  • ВМРО-ДПМНЕ: Поради неспособноста на СДСМ ќе се затворат 15 000 микро и макро компании
  • (ВИДЕО) Македонка победи на Австралиското ТВ шоу „The Bachelor“
Scroll To Top