Димитров: ВМРО-ДПМНЕ ја нападнаа државата за да избегнат одговорност

Димитров: ВМРО-ДПМНЕ ја нападнаа државата за да избегнат одговорност

„И сите вие што не сте задоволни од нашево туркање напред, турнете не’ сега во среда. За да немаме тегови на нозете! За да трчаме напред!“ – Димитров ги повика сите граѓани за заокружување на бројот 3

Сенатот на САД порача дека Ердоган со решението за „Аја Софија“ ги навредил христијаните

Сенатот на САД порача дека Ердоган со решението за „Аја Софија“ ги навредил христијаните

Вашингтон го повика турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган да ја повлеле одлуката и да го задржи статусот на религиозно неутрален музеј на поранешниот истанбулски храм „Света Софија“

Вакцината за COVID-19 на „Biontech“ ќе биде готова за сертификација во декември

Вакцината за COVID-19 на „Biontech“ ќе биде готова за сертификација во декември

Челниците на фармацевтската компанија „Biontech“, која соработува со американската „Pfizer“ во развојот на вакцина против новиот коронавирус, сметаат дека препаратот ќе биде подготвен за сертификација во декември годинава.

(ВИДЕО) Жесток говор на Љупчо Ристовски од Штип

(ВИДЕО) Жесток говор на Љупчо Ристовски од Штип

ИНТЕГРА - Македонска Конзервативна Партија овој петок одржа митинг во Штип.

Австралија го намалува бројот на граѓани гои можат да се вратат во земјата поради зголемување на бројот на новозаразени

Австралија го намалува бројот на граѓани гои можат да се вратат во земјата поради зголемување на бројот на новозаразени

Австралија секоја недела ќе го преполови бројот на граѓани на кои ќе им биде дозволено да се вратат дома од странство, изјави австралискиот премиер Скот Морисон.

Ахмети: Идејата за размена на пратеници меѓу Заев и Мицкоски е ризична, тогаш и ние ќе се обединиме

Ахмети: Идејата за размена на пратеници меѓу Заев и Мицкоски е ризична, тогаш и ние ќе се обединиме

Лидерот на ДУИ Али Ахмети на ТВ 21 оцени дека идејата за размена на пратеници меѓу Зоран Заев и Христијан Мицкоски е ризична.

Ристовски: На Интегра основен столб и е враќање на македонското национално единствo

Ристовски: На Интегра основен столб и е враќање на македонското национално единствo

По обраќањето на Ристовски се претставија кандидатите за пратеници од третата изборна единица.

  • Димитров: ВМРО-ДПМНЕ ја нападнаа државата за да избегнат одговорност
  • Сенатот на САД порача дека Ердоган со решението за „Аја Софија“ ги навредил христијаните
  • Вакцината за COVID-19 на „Biontech“ ќе биде готова за сертификација во декември
  • (ВИДЕО) Жесток говор на Љупчо Ристовски од Штип
  • Австралија го намалува бројот на граѓани гои можат да се вратат во земјата поради зголемување на бројот на новозаразени
  • Ахмети: Идејата за размена на пратеници меѓу Заев и Мицкоски е ризична, тогаш и ние ќе се обединиме
  • Ристовски: На Интегра основен столб и е враќање на македонското национално единствo
Scroll To Top