СДСМ очекува истрага за снимките, од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека се дело на власта за притисок врз Камчев

СДСМ очекува истрага за снимките, од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека се дело на власта за притисок врз Камчев

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека снимките се само уште еден од притисоците и начините на власта за да го сврти вниманието од себе во случајот Рекет.

Избирачкиот список сè уште чека да биде прочистен

Избирачкиот список сè уште чека да биде прочистен

Имало избори или не, Избирачкиот список сè уште чека да биде прочистен.

Трамп: Ким нема да се меша во изборите во САД

Трамп: Ким нема да се меша во изборите во САД

Севернокорејскиот лидер не сака да се меша во претседателските избори во САД наредната година, заклучи американскиот претседател Доналд Трамп, додавајќи дека би бил изненаден доколку Пјонгјанг дејствува непријателски.

Мицкоски: Мисијата на Свети Климент и денес живее вo секoј изгoвoрен или зaпишaн збoр

Мицкоски: Мисијата на Свети Климент и денес живее вo секoј изгoвoрен или зaпишaн збoр

Светиoт Климент Oхридски сo свoјaтa прoсветителскa дејнoст успеaл дa гo зaслужи местoтo вo великaните нa цивилизaцијaта и прoсветителствoто, вели во својата честитка по повод државниот и христијански празник, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Пендаровски: Делото на Свети Климент Охридски е од значење за севкупната европска култура

Пендаровски: Делото на Свети Климент Охридски е од значење за севкупната европска култура

Тој посакува верниците да го минат празникот во мир и радост, исполнети со љубов и грижа.

Трамп: Израел никогаш досега немал подобар пријател во Белата куќа

Трамп: Израел никогаш досега немал подобар пријател во Белата куќа

Американскиот претседател, Доналд Трамп, изјави дека Израел никогаш немал подобар пријател во Белата куќа од него, бидејќи за разлика од неговите претходници тој ги остварува ветувањата.

МВР апсеше за пукањето во Александар Палас, пронајде и дрога

МВР апсеше за пукањето во Александар Палас, пронајде и дрога

Акцијата се спровела во Грчец, Центар, Арачиново, Ѓорче Петров, Бутел, Студеничани. Пронајдени и одземени се моторцикли, панцири, пиштоли, пушки, муниција од различен калибар, опрема за набљудување, дрога и други предмети.

  • СДСМ очекува истрага за снимките, од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека се дело на власта за притисок врз Камчев
  • Избирачкиот список сè уште чека да биде прочистен
  • Трамп: Ким нема да се меша во изборите во САД
  • Мицкоски: Мисијата на Свети Климент и денес живее вo секoј изгoвoрен или зaпишaн збoр
  • Пендаровски: Делото на Свети Климент Охридски е од значење за севкупната европска култура
  • Трамп: Израел никогаш досега немал подобар пријател во Белата куќа
  • МВР апсеше за пукањето во Александар Палас, пронајде и дрога
Scroll To Top