Добра вест од Германија: Коронавирусот не останува ни во воздух ни на овошје и зеленчук!

Добра вест од Германија: Коронавирусот не останува ни во воздух ни на овошје и зеленчук!

Унивезитетската клиника во Бон, направи сеопфатно истражување поврзано со ефектите и однесувањето на корона вирусот

Филипче: Линеарниот раст охрабрува

Филипче: Линеарниот раст охрабрува

Фејсбук статус на министерот за здравство, Венко Филипчe

САД блиску да ја надминат Кина по бројот на починати од COVID-19,во Германија се повеќе заразени

САД блиску да ја надминат Кина по бројот на починати од COVID-19,во Германија се повеќе заразени

САД се ближат кон билансот на Кина откако во оваа земја се регистрирани 3.170 смртни случаи од КОВИД-19.

Рускиот контингент во Бергамо почна да го уништува COVID-19 во објекти

Рускиот контингент во Бергамо почна да го уништува COVID-19 во објекти

Министерството за одбрана на РФ објави видеоматеријал од италијанскиот град Бергамо каде што започна операција за дезинфекција на овој град во која учествува рускиот контингент.

По 3,5 години затвор за Аљими и Гури, кривичниот суд ги објави пресудите за Титаник 3

По 3,5 години затвор за Аљими и Гури, кривичниот суд ги објави пресудите за Титаник 3

Паднаа првите пресуди против функционери од ДУИ за уништување на изборен материјал.

(ВИДЕО) ВО ОХРИДСКО КУРАТИЦА: Поставени се 101 македонско знаме со Сонцето од Кутлеш

(ВИДЕО) ВО ОХРИДСКО КУРАТИЦА: Поставени се 101 македонско знаме со Сонцето од Кутлеш

Во охридското село Куратица се поставени 101 македонско знаме, објави групата Ние сме Македонија на својата Фејсбук-страница.

Во Русија преставен лек за коронавирус

Во Русија преставен лек за коронавирус

Федералната медицинско-биолошка агенција (ФМБА) претстави препарат за лекување на новиот коронавирус, соопшти информативната служба на агенцијата.

  • Добра вест од Германија: Коронавирусот не останува ни во воздух ни на овошје и зеленчук!
  • Филипче: Линеарниот раст охрабрува
  • САД блиску да ја надминат Кина по бројот на починати од COVID-19,во Германија се повеќе заразени
  • Рускиот контингент во Бергамо почна да го уништува COVID-19 во објекти
  • По 3,5 години затвор за Аљими и Гури, кривичниот суд ги објави пресудите за Титаник 3
  • (ВИДЕО) ВО ОХРИДСКО КУРАТИЦА: Поставени се 101 македонско знаме со Сонцето од Кутлеш
  • Во Русија преставен лек за коронавирус
Scroll To Top