(ФОТО) Домот на култура во Лескоец целосно реновиран

(ФОТО) Домот на култура во Лескоец целосно реновиран

Во Лескоец вечерва е ставен во функција целосно реновираниот „Дом на култура“ во ова село.

Европратеникот Ковачев: Македонија треба да биде во НАТО, Самуил е бугарски цар, Прличев е Бугарин!

Европратеникот Ковачев: Македонија треба да биде во НАТО, Самуил е бугарски цар, Прличев е Бугарин!

Откако бугарскиот вицепремиер Красимир Каракачанов ги разгоре страстите во македонско-бугарските односи, за ова прашање на социјалните мрежи се произнесе и бугарскиот европратеник Анреј Ковачев.

Мицкоски: Бараме оставски од министрите за внтрешни и надворешни работи

Мицкоски: Бараме оставски од министрите за внтрешни и надворешни работи

Мицковски го повтори обвинувањето дека растат притисоците против членови на ВМРО ДПМНЕ и најави дека протестите ќе продолжат.

Макрон утре ќе се сретне со синдикалците

Макрон утре ќе се сретне со синдикалците

Емануел Maкрон утре ќе се сретне со претставници на синдикати, здруженија на работодавачи и локалните власти, по насилните протести против високите трошоци на живот

Ципрас: Ако од Путин добијам вратоврска, можеби ќе го прекршам ветувањето

Ципрас: Ако од Путин добијам вратоврска, можеби ќе го прекршам ветувањето

Грчкиот премиер Алексис Ципрас, кој е познат по тоа што не носи вратоврски, за време на посетата на Москва и средбата со рускиот претседател Владимир Путин, повторно не носеше вратоврска

Иванов побара, Џафери му закажа годишно обраќање на 28 декември

Иванов побара, Џафери му закажа годишно обраќање на 28 декември

Претседателот на државата Ѓорге Иванов упатил барање до претседателот на Собранието Талат Џафери годишното обраќање пред пратениците да биде на 28 декември.

  • (ФОТО) Домот на култура во Лескоец целосно реновиран
  • Европратеникот Ковачев: Македонија треба да биде во НАТО, Самуил е бугарски цар, Прличев е Бугарин!
  • Мицкоски: Бараме оставски од министрите за внтрешни и надворешни работи
  • Макрон утре ќе се сретне со синдикалците
  • Ципрас: Ако од Путин добијам вратоврска, можеби ќе го прекршам ветувањето
  • СДСМ: Иванов призна вмешаност на членови од неговиот кабинет во настаните од 27 април
  • Иванов побара, Џафери му закажа годишно обраќање на 28 декември
Scroll To Top