Вакцината за туберкулоза спасува од коронавирус, можно ли е тоа?

Вакцината за туберкулоза спасува од коронавирус, можно ли е тоа?

Во медиумите се дискутира околу прашањето за тоа дали вакцината за туберкулоза може да ги заштити луѓето од коронавирусот:

Филипче: Само таму каде што има добра дисциплина, здравствениот систем може да го издржи овој удар

Филипче: Само таму каде што има добра дисциплина, здравствениот систем може да го издржи овој удар

Министерот за здравство бара граѓаните да бидат дисциплинирани.

Над 300,000 луѓе се заразени во САД, повеќе од Италија и Шпанија заедно

Над 300,000 луѓе се заразени во САД, повеќе од Италија и Шпанија заедно

Според најновите податоци од универзитетот Џонс Хопкинс, бројот на пациенти во Соединетите Држави надмина 300.000 случаи.

Каква помош добија САД од Русија за борба против новиот коронавирус

Каква помош добија САД од Русија за борба против новиот коронавирус

Москва има типови вируси кои му се повеќе од потребни на Вашингтон за создавање вакцина против болеста во чиј знак минува 2020 година.

На светот официјално се заразени милион, но реалната бројка е 10 пати поголема: Австралиски доктор со драматична теорија за коронавирусот

На светот официјално се заразени милион, но реалната бројка е 10 пати поголема: Австралиски доктор со драматична теорија за коронавирусот

Ширум светот би можело да има 10 милиони луѓе заразени со коронавирусот, со оглед на тоа што извештаите во некои земји се неточни поради недоволното тестирање, изјави челникот на австралискиот здравствен систем.

Во храм во Русија почна да мироточи икона на Мајката Божја од 18 век

Во храм во Русија почна да мироточи икона на Мајката Божја од 18 век

Во Храмот „Архангел Михаил“ во селото Урусово на подрачјето на градот Венов во Тулската област во Русија (50 километри од Тула и 180 од Москва) почна да мироточи иконата на Мајката Божја од 18 век наречена „Знамение“, пишува на официјалниот сајт на РПЦ.

Филипче: Ако претседателот на најголемата опозиција свесно лаже, џабе се бориме против лажни вести

Филипче: Ако претседателот на најголемата опозиција свесно лаже, џабе се бориме против лажни вести

Бидете спокојни, тестови има и постојано се набавуваат резерви, порача министерот за здравство, Венко Филипче, на социјалните мрежи.

  • Вакцината за туберкулоза спасува од коронавирус, можно ли е тоа?
  • Филипче: Само таму каде што има добра дисциплина, здравствениот систем може да го издржи овој удар
  • Над 300,000 луѓе се заразени во САД, повеќе од Италија и Шпанија заедно
  • Каква помош добија САД од Русија за борба против новиот коронавирус
  • На светот официјално се заразени милион, но реалната бројка е 10 пати поголема: Австралиски доктор со драматична теорија за коронавирусот
  • Во храм во Русија почна да мироточи икона на Мајката Божја од 18 век
  • Филипче: Ако претседателот на најголемата опозиција свесно лаже, џабе се бориме против лажни вести
Scroll To Top