Мицкоски: Kако дојдоа тие лица од Косово тука во Македонија, како поминаа граница?

Мицкоски: Kако дојдоа тие лица од Косово тука во Македонија, како поминаа граница?

Kако дојдоа тие лица од Косово тука во Македонија, прашува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за луѓето кои патуваа со Визер кон Финска, а биле позитивни.

На олтарот во црква во Бејрут остана сe на свое - снимката од оваа црква тера на размислување

На олтарот во црква во Бејрут остана сe на свое - снимката од оваа црква тера на размислување

Необичен настан кој се случи во Бејрут го остави светот со подотворена уста и многумина се замислија. Според коментарите кои можат да се прочитаат на социјалните мрежи, за голем број луѓе ова е знак дека Бог сепак е тука покрај нас.

Бајден ја избра сенаторката Камала Харис за кандидат за потпретседател на САД

Бајден ја избра сенаторката Камала Харис за кандидат за потпретседател на САД

Демократскиот кандидат на претседателските избори во САД, Џозеф Бајден ја назначи сенаторката Камала Харис за кандидат за местото потпретседател на државата

Заев: Нови избори не ги решаваат работите, треба да се формира влада

Заев: Нови избори не ги решаваат работите, треба да се формира влада

Зоран Заев по средбата со Али Ахмети рече дека нови избори нема да ги решат работите, туку потребно е да се формира влада.

Заев и Ахмети не постигнаа договор за нова Влада

Заев и Ахмети не постигнаа договор за нова Влада

Уште една неуспешна средба Заев-Ахмети во обидот да се договори ново парламентарно мнозинство и владина коалиција.

До крајот на годината ќе има вакцина за коронавирусот?

До крајот на годината ќе има вакцина за коронавирусот?

Германците се убедени дека до крајот на годината ќе има вакцина за коронавирусот.

  • СДСМ: Заев ќе биде мандатар, новата влада обезбедува нова развојна економија
  • Мицкоски: Kако дојдоа тие лица од Косово тука во Македонија, како поминаа граница?
  • На олтарот во црква во Бејрут остана сe на свое - снимката од оваа црква тера на размислување
  • Бајден ја избра сенаторката Камала Харис за кандидат за потпретседател на САД
  • Заев: Нови избори не ги решаваат работите, треба да се формира влада
  • Заев и Ахмети не постигнаа договор за нова Влада
  • До крајот на годината ќе има вакцина за коронавирусот?
Scroll To Top