ОФИЦИЈАЛНО: Вучиќ се огласи за Никола Груевски и кажа како стигнал до Унгарија

ОФИЦИЈАЛНО: Вучиќ се огласи за Никола Груевски и кажа како стигнал до Унгарија

Официјално прв висок претставник да потврди една информација за бегалецот Никола Груевски. Ни помалку ни повеќе српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека ниту Србија, ниту Црна Гора или Албанија се виновни за бегството на Груевски.

Сијарто: Ниедна земја на ЕУ не го покрена прашањето за Груевски

Сијарто: Ниедна земја на ЕУ не го покрена прашањето за Груевски

Унгарскиот министер за надворешни работи, Петер Сијарто, по денешниот состанок на министрите во ЕУ порача дека ниеден колега не го покренал прашањето за азилот на Груевски.

Груевски му телефонирал на својот адвокат од Унгарија

Груевски му телефонирал на својот адвокат од Унгарија

Еден од адвокатите на Никола Груевски, вечерва за Топ тема на ваша страна, Еленко Миланов, изјави дека Груевски го исконтактирал и му кажал на кој телефонски број може да го контактирам.

(ВИДЕО) Викторискиот премиер Даниел Ендрјус изјави дека Македонија е Грчка колку и Партенон

(ВИДЕО) Викторискиот премиер Даниел Ендрјус изјави дека Македонија е Грчка колку и Партенон

Премиерот на Викторија го кажа ставот кoј прво беше кажан од страна на поранешнион премиер Гоф Витлам, дека „Македонија е Грчка“

Албанија ни кажува дека Груевски побегнал преку Дебар

Албанија ни кажува дека Груевски побегнал преку Дебар

Cлужбите од регионот и натаму лиферуваат (неофицијални) информации околу рутата по која до Будимпешта се движел Никола Груевски.

Трамп: Не сакам да ја слушам снимката од убиството на Кашоги, тоа е снимка на страдање

Трамп: Не сакам да ја слушам снимката од убиството на Кашоги, тоа е снимка на страдање

Доналд Трамп изјави денес дека му е достапна аудио снимката од убиството на саудискиот новинар Џамал Кашоги во Истанбул, но не сака ја слуша „насилната“ содржина на снимката, и покрај се поголемиот притисок да ја казни Саудиска Арабија поради убиството.

СТАНА СЛАВЕН ШИРУМ СВЕТОТ ПРЕКУ НОЌ: Ќе му се најде ли трага на Никола Груевски?

СТАНА СЛАВЕН ШИРУМ СВЕТОТ ПРЕКУ НОЌ: Ќе му се најде ли трага на Никола Груевски?

Екс премиерот Никола Груевски исчезна и за една ноќ стана познат ширум светот благодарение на медиумите кои ја пренесоа веста за неговото бегство.

  • ОФИЦИЈАЛНО: Вучиќ се огласи за Никола Груевски и кажа како стигнал до Унгарија
  • Сијарто: Ниедна земја на ЕУ не го покрена прашањето за Груевски
  • Груевски му телефонирал на својот адвокат од Унгарија
  • (ВИДЕО) Викторискиот премиер Даниел Ендрјус изјави дека Македонија е Грчка колку и Партенон
  • Албанија ни кажува дека Груевски побегнал преку Дебар
  • Трамп: Не сакам да ја слушам снимката од убиството на Кашоги, тоа е снимка на страдање
  • СТАНА СЛАВЕН ШИРУМ СВЕТОТ ПРЕКУ НОЌ: Ќе му се најде ли трага на Никола Груевски?
Scroll To Top