(АУДИО) Мицкоски му се жали на Кичеец: Јас се борам СЈО и „Империја“ да не поминат, а „жртвите“ се вљубуваат во Заев

(АУДИО) Мицкоски му се жали на Кичеец: Јас се борам СЈО и „Империја“ да не поминат, а „жртвите“ се вљубуваат во Заев

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ има забелешки за односот кон него на Сашо Мијалков, еден од осомничените во „Империја“ на СЈО, покрај бизнисменот Орце Камчев.

Села: Ако Заев и Мицкоски направат македонска влада, ние ќе направиме албанска влада

Села: Ако Заев и Мицкоски направат македонска влада, ние ќе направиме албанска влада

Коалицијата „Сега е време“ во саботата вечерта и покрај лошите временски услови одржа посетен централен митинг во Струга.

(ВИДЕО) Османи: Прашањето за Албанец премиер е за постигнување еднавост во државата

(ВИДЕО) Османи: Прашањето за Албанец премиер е за постигнување еднавост во државата

Вицепремиерот за евроинтеграции, Бујар Османи во вечерашното гостување во „Само интервју“ на Канал 5 вели дека по 15-ти јули Македонија ќе има прв премиер Албанец.

Силјановска: Нема самопочит, без почит кон предците, кон историјата, нема дрво без корен

Силјановска: Нема самопочит, без почит кон предците, кон историјата, нема дрво без корен

Од говорницата на митингот во Општина Центар професорката Гордана Силјановска - Давкова носител на ИЕ 1, вечерва најпрвин им се заблагодари за присуството на многубројните центарци, го честиташе македонскиот празник "Денот на борецот".

Заев и Филипче во посета на болницата во Кавадарци

Заев и Филипче во посета на болницата во Кавадарци

Претседателот на СДСМ и носител на листата во ИЕ 4, Зоран Заев и претседателот на Комисијата за здравство на СДСМ Венко Филипче беа во посета на болницата во Кавадарци, се наведува во партиското соопштение.

  • (АУДИО) Мицкоски му се жали на Кичеец: Јас се борам СЈО и „Империја“ да не поминат, а „жртвите“ се вљубуваат во Заев
  • Ристовски за Нова Македонија: Го остваруваме аманетот за татковината оставен од нашите предци
  • Села: Ако Заев и Мицкоски направат македонска влада, ние ќе направиме албанска влада
  • (ВИДЕО) Османи: Прашањето за Албанец премиер е за постигнување еднавост во државата
  • Спасовски за ВМРО-ДПМНЕ: До гуша е во криминал, пола листи им се луѓе за кои се водат истраги
  • Силјановска: Нема самопочит, без почит кон предците, кон историјата, нема дрво без корен
  • Заев и Филипче во посета на болницата во Кавадарци
Scroll To Top