7-ми мај неработен ден за цела Македонија - Папата доаѓа во историска посета

7-ми мај неработен ден за цела Македонија - Папата доаѓа во историска посета

Доаѓањето на Папата кое е историски настан на 7-ми мај всушност ќе значи и неработен ден македонските граѓани.

Верниците на Римокатоличката црква го празнуваат Велигден

Верниците на Римокатоличката црква го празнуваат Велигден

Верниците на Римокатоличката црква во Македонија овој викенд ќе го одбележат најголемиот христијански празник Воскресение Христово – Велигден.

Северна Кореја го нарече повикот на САД за разговор бесмислен

Северна Кореја го нарече повикот на САД за разговор бесмислен

Северна Кореја го критикуваше американскиот советник за национална безбедност Џон Болтон за „бесмислениот" повик до Пјонгјанг да покаже дека е сериозен во врска со откажувањето од нуклеарното оружје

(ВИДЕО) Дијаcпората во Мелбурн ги бојкотираше претседателските избори

(ВИДЕО) Дијаcпората во Мелбурн ги бојкотираше претседателските избори

Пишува: Никола Ставрески, уредник на „Фаланга“.

Иванов и Заев ќе го пречекаат папата на скопскиот аеродром - детали за историската посета

Иванов и Заев ќе го пречекаат папата на скопскиот аеродром - детали за историската посета

На 7-ми мај во 8:30 часот од Софија на скопскиот аеродром ќе слета поглаварот на Римокатоличката црква папата Франциск.

(ВИДЕО) Еве како помина последното соочување на Пендаровски, Сиљановска-Давкова и Река во пресрет на изборите во недела

(ВИДЕО) Еве како помина последното соочување на Пендаровски, Сиљановска-Давкова и Река во пресрет на изборите во недела

Вечерва ТВ21 ја организираше последната претседателска дебата помеѓу кандидатите кои во недела ќе се борат за функцијата претседател на државата.

Најголемиот истражувач на Земјата со сериозен апел: Цивилизацијата ни е пред колапс!

Најголемиот истражувач на Земјата со сериозен апел: Цивилизацијата ни е пред колапс!

Еден од најголемите истражувачи и вљубеници во природата, 92- годишниот Сер Дејвид Атенбороу серизоно е загрижен за иднината на нашата планета.

  • 7-ми мај неработен ден за цела Македонија - Папата доаѓа во историска посета
  • Верниците на Римокатоличката црква го празнуваат Велигден
  • Северна Кореја го нарече повикот на САД за разговор бесмислен
  • (ВИДЕО) Дијаcпората во Мелбурн ги бојкотираше претседателските избори
  • Иванов и Заев ќе го пречекаат папата на скопскиот аеродром - детали за историската посета
  • (ВИДЕО) Еве како помина последното соочување на Пендаровски, Сиљановска-Давкова и Река во пресрет на изборите во недела
  • Најголемиот истражувач на Земјата со сериозен апел: Цивилизацијата ни е пред колапс!
Scroll To Top