И Села го преферира СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ треба да се реформира

И Села го преферира СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ треба да се реформира

За поздравување е улогата на Зоран Заев и СДСМ во зачленувањето во НАТО; забрането е со нас да дојде и да преговара некој со намера да отвори теми кои веќе сме ги затвориле, како што е името на државата; ВМРО сè уште треба да се реформира.

Индија и Кина ги повлекуваат трупите од спорната хималајска граница

Индија и Кина ги повлекуваат трупите од спорната хималајска граница

Индија и Кина почнаа да ги повлекуваат трупите од хималајска граница Ладах, каде што минатиот месец загинаа 20 индиски војници при судирот со кинеката армија.

Заев до Мицкоски: Израдувајте се барем еднаш за НАТО и ЕУ

Заев до Мицкоски: Израдувајте се барем еднаш за НАТО и ЕУ

Според Мицкоски, сега „ние се срамиме кога шетаме низ Брисел“ затоа што Заев ја претвори „Македонија во енклава на Балканот“. Заев велеше: „Македонски напишаа. Како да ви напишат? На небото ли да ви напишат македонски. Израдувајте се!“

(ВИДЕО) По пандемијата, Вухан во опасност од поплави

(ВИДЕО) По пандемијата, Вухан во опасност од поплави

Нова криза во кинескиот град Вухан по пандемијата од коронавирус.

Швајцарија не знае што да прави со вишокот респиратори и маски

Швајцарија не знае што да прави со вишокот респиратори и маски

Швајцарските власти размислуваат што да прават со вишокот респиратори што ги купија во огромни количини во време кога изби пандемијата на коронавирус.

ВМРО-ДПМНЕ со нови ветувања, најавуваат десеткување на казните

ВМРО-ДПМНЕ со нови ветувања, најавуваат десеткување на казните

Ќе ставиме забрана за извршување куќи и станови кои се единствен дом на граѓаните, велат од опозициската партија

(ВИДЕО) Драма во Мексико: Авион полн со дрога слета на автопат и се запали

(ВИДЕО) Драма во Мексико: Авион полн со дрога слета на автопат и се запали

Мал авион за кој постои сомнение дека превезувал дрога се запали откако во неделата слета на автопат во јужната мексиканска држава Кинтана Ро.

  • И Села го преферира СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ треба да се реформира
  • Индија и Кина ги повлекуваат трупите од спорната хималајска граница
  • Заев до Мицкоски: Израдувајте се барем еднаш за НАТО и ЕУ
  • (ВИДЕО) По пандемијата, Вухан во опасност од поплави
  • Швајцарија не знае што да прави со вишокот респиратори и маски
  • ВМРО-ДПМНЕ со нови ветувања, најавуваат десеткување на казните
  • (ВИДЕО) Драма во Мексико: Авион полн со дрога слета на автопат и се запали
Scroll To Top